Basiscursus Sunyoga / Zonmeditatie
Basiscursus Sunyoga Level 1 en 2
Centrum Welhoven, Vledderveen (Drenthe)
- 12 – 15 september 2025
- 14 – 17 mei 2026
Dit zijn twee identieke cursussen met level 1 en 2, gegeven door Froukje en Jeroen. Op deze pagina vind je meer informatie over Sunyoga en deze basiscursus.
Click here for the text in English.
De cursus voor gevorderden (door Sunyogi zelf) staat gepland voor juli of augustus 2026 in Europa (Kroatië of Zuid Duitsland). Deze cursus kun je volgen nadat je de basiscursus hebt
gevolg en daarna 4-6 maanden serieus geoefend hebt.
Sunyoga (= zonmeditatie)
Sunyoga is een door de tijdloze meester Mahavatar Babaji aan Sunyogi Umasankar doorgegeven methode die duizenden jaren oud is, maar goeddeels in de vergetelheid was geraakt. Sunyoga is niet hetzelfde als het meer bekende Sungazing, waarbij de beoefenaar bij zonsop- of ondergang rechtstreeks in de zon kijkt. Wel gaat het ook bij Sunyoga om meditatie in de zon, aanvankelijk in de ochtend. Je kijkt alleen niet rechtstreeks in de zon, maar door je zesde chakra (derde oog of agna chakra) naar de zon. Het licht van de zon straalt niet in je pupil maar in het oogwit.
Hierdoor zijn je ogen en het netvlies beschermd en kun je op den duur deze meditatie zelfs midden op de dag doen. Het gaat echter niet alleen om de techniek maar ook om het creëren van een diepe hartverbinding met de zon en om overgave zonder verwachtingen. Degenen die het op deze manier beoefenen maken een vaak spectaculaire groei door, waarbij eenheidservaringen in relatief korte tijd bereikt worden en er veel heling plaatsvindt.
Shortcodes Ultimate
De zonmeditatie op zich geeft vaak al bijzondere spirituele ervaringen, maar essentieel in Sunyoga is daarbij het creëren van een goede basis, zodat deze ervaringen behouden blijven en je er verder op kunt bouwen. In de cursussen wordt hier dan ook veel aandacht aan besteed.
Babaji leerde aan Sunyogi dat er behalve de 7 meer bekende chakra’s nog 22 chakra’s zijn, 11 boven je en 11 onder je, die gekoppeld zijn aan 11 energievelden. Als je langere tijd Sunyoga beoefent, kom je één voor één door al deze lagen in telkens hogere lagen van bewustzijn. In zijn boek Essence of Sunyoga worden deze chakra’s en lagen uitgebreid beschreven.
Sunyoga in Nederland
In Nederland hebben waarschijnlijk nog vrij weinig mensen van Sunyoga en Sunyogi Umasankar gehoord. Toch zijn er sinds 1997 al meer dan drie miljoen Sunyoga studenten in meer dan 70 landen. Zelf beoefenen wij het sinds 2021. In augustus 2023 hebben we Sunyogi in Oostenrijk voor het eerst ontmoet en we zijn zeer onder de indruk van zijn liefdevolle en krachtige persoonlijkheid, verlicht meesterschap en heldere manier van lesgeven.
We zijn heel blij dat Sunyogi in het voorjaar van 2025 in Nederland is geweest en hier de basiscursus Sunyoga en de cursus Acupressuur heeft gegeven. De deelnemers waren enorm enthousiast en hebben net als wij bijzonder genoten van Sunyogi en de cursussen.
Shortcodes Ultimate
Over de workshop:
In de workshop leer je zowel de praktijk van de Sunyoga als de theoretische achtergronden. Er zijn meditaties in de zon, aanvullende meditaties en een serie fysieke oefeningen.
De workshop is intensief maar waarschijnlijk is er ’s middags wel ruimte voor rust of een wandeling. Het is wel noodzakelijk (heel belangrijk) dat je het hele programma volgt en steeds op tijd aanwezig bent.
De voertaal is Nederlands, voor eventuele anderstalige deelnemers is er Engelse vertaling.
Praktische informatie:
De basiscursussen worden gegeven in Centrum Welhoven in Vledderveen, Drenthe (Nederland) door Froukje Buma en Jeroen Kuyper.
Cursus september 2025:
Aankomst op vrijdag 12 september namiddag of avond. De cursus start op zaterdagochtend.
Vertrek: maandag 15 september na de zonmeditatie en het ontbijt. We doen drie keer de zonmeditatie: op zaterdag-, zondag- en maandagochtend.
Cursus mei 2026:
Aankomst op donderdag 14 mei (Hemelvaartsdag) namiddag of avond. De cursus start op vrijdagochtend.
Vertrek: zondag 17 mei na de zon meditatie en het ontbijt. We doen drie keer de zonmeditatie: vrijdag-, zaterdag- en zondagochtend.
De kosten bestaan uit:
- De kosten van het verblijf: €29 per overnachting, €13,50 per lunch en €17 per diner. Ontbijt moet je zelf meenemen en kan je daar in de keuken klaarmaken. Huren van beddengoed en handdoeken is €8. Een kamer en maaltijden reserveren loopt via ons.
- Kosten voor de cursus: richtbedrag is €345. Dit is inclusief 21 % BTW. Van deze inkomsten gaat 25 % naar het Universal Peace Centre van Sunyogi in India. Het is een richtbedrag waar je eventueel van kunt afwijken.
Aanmelden:
Je kunt je opgeven (via het aanmeldformulier), of je belangstelling kenbaar maken via een bericht.
Meer inhoudelijke informatie
Op de (Engelstalige) website van Sunyogi vind je uitgebreide informatie over Sunyogi en Sunyoga. Je kunt hier ook een preciezere beschrijving van de inhoud van de workshops (basic course = level 1, 2en 3) vinden.
Boeken:
- Autobiography of Sunyogi (273 pagina’s, Engels). Hierin beschrijft Sunyogi zijn wonderbaarlijke levensloop, zijn voettocht door India en zijn ontmoetingen met Babaji.
- Essence of Sunyoga(431 pagina’s, Engels). Hierin zet Sunyogi de theorie en praktijk van de Sunyoga uiteen, met zeer veel illustraties.
Deze boeken zijn momenteel moeilijk verkrijgbaar. Wel kun je bij ons een PDF bestellen.
- We hebben de eerste vier hoofdstukken van Essence of Sunyogain het Nederlands vertaald. Deze vier hoofdstukken worden in de basiscursussen behandeld.
De kosten van een boek in PDF formaat zijn: €12.- voor Autobiography of Sunyogi en €15.- voor Essence of Sunyoga. Voor de eerste vier hoofdstukken in het Nederlands betaal je €10.-